ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8022028
*
nr 802 2028
Spegel
höjd: 85, Italien
Utrop:
800 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2013
kl 19:19:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 13:00:59
1
100 kr
21/1 17:29:32
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 802 2028
Spegel
höjd: 85, Italien
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 150 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 13:00:59 | 1 | 100 kr |
21/1 17:29:32 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.